Obří akvárium Hradec Králové

Obří akvárium Hradec Králové
Výlet do obřího akvária jsme si naplánovali na 7. 2. 2013. Jeli jsme autem a nálada byla výborná, všichni se moc těšili. Cesta nám rychle uběhla a za chviličku jsme stáli v Hradci Králové před akváriem.
Při vstupu se nás okamžitě ujala průvodkyně, která nám nejprve ukázala sbírku lebek exotických ryb a následovně jsme se ocitli na krátkou dobu v tropickém pralese, kde jsme na vlastní kůži mohli pocítit kombinaci vlhkosti a tepla. Zároveň jsme obdivovali nejrůznější rostliny, například orchideje se svými krásnými barevnými květy. Ve třetí části prohlídky jsme procházeli skleněným tunelem, který byl uložen ve sladkovodní tropické tůni. Okolo nás i nad námi plavaly různé druhy ryb a rejnoků.
Další součástí prohlídky, kterou jsme využili, byla projekce filmů, nejen z vodní říše. V odlehlé části této místnosti je gauč, kde můžete relaxovat mezi dvěma akvárii. Z jednoho na Vás kouká kajmanka Božka a z druhého rejnoci.
Na závěr výletu jsme se občerstvili v místní kavárničce, kde jsme ochutnali místní cukrovinky. Poslední společné foto před budovou obřího akvária a mohlo se vyrazit na zpáteční cestu do stacionáře.