FOTOGALERIE 2020

Fotografie z našich akcí v roce 2020

Vilda a Pepsi - Poníci ve Stacionáři

Rádi bychom vám představili dva nové obyvatele Stacionáře Cesta. Jmenují se Vilík a Pepsi. Jsou to dva neuvěřitelně roztomilí poníci, které jsme si pořídili z farmy "Šťastný domov" . Mnozí tvrdí, že mít živé zvíře přináší jen starosti a práci. Každý kdo má doma nějakého mazlíčka, třeba jen kočku by však namítl, že živé zvíře je také o spoustě radosti a lásky. Klienti stacionáře teď budou mít každý den starost o dvě živé bytosti, budou s nimi chodit na procházku, čistit jim stáj, krmit je a hřebelcovat a za to získají dva skvělé kamarády, se kterými se opravdu nelze nudit. Na zakoupení poníků přispěla stacionáři Lékárna U Itálie.

23 Photos

Vaření, pracovní činnosti a cvičení - září 2020

Dnes jsme měli opravdu akční den. Uvařili jsme si výborný oběd. Kuřecí směs s bramboráčky a domácí kompot, vonělo to krásně po celém stacionáři. Sestavili jsme kuličkový bazén. Kluci uklízeli naše auto a taky jsme s Lenkou skvěle zacvičili. Užíváme si společně každý den.

43 Photos

Náchodský zámek - 18.9.2020

Státní zámek Náchod je překrásný.Skoro denně ho vídáme jen zvenku, proto jsme ho dnes navštívili i uvnitř. Moc děkujeme za krásnou prohlídku a poutavé vyprávění.

30 Photos

Vaření v denním stacionáři - Sekaná s bramborem

Zase děláme co nás baví. Dnes sekaná, brambor a zeleninový salát. Byla to dobrota.

19 Photos

Jiráskův Hronov a Canisterapie - 7.8.2020

Užíváme si léto na plno. Navštívili jsme Hronov, kde probíhají Jiráskovy oslavy. A opět jsme měli naši oblíbenou canisterapii.

25 Photos

Vzpomínáme

Všichni ze Stacionáře Cesta vzpomínáme na naše kamarády, kteří odešli a už se nikdy nevrátí. Důvod jejich velmi krátkého bytí je zcela jasný, přišli, aby nás naučili toleranci . Za to jim moc děkujeme. Je však nutno dodat, že ještě neměli odcházet, protože je tady stále hodně práce.

1 Photos

Diskotéka a přímo pod širým nebem - léto 2020

Jen co jsme dorazili do stacionáře hned jsme se vrhli na přípravu občerstvení. Upekli jsme si i buchtu s jablky. A pak už jen zábava. To co máme nejraději. Diskotéka a přímo pod širým nebem.

22 Photos

Vaření vepřového guláše

Ve stacionáři se učíme různým domácím činnostem a taky moc rádi vaříme. A tak jsme si dnes vlastnoručně připravili výborný vepřový guláš s těstovinami. Všem nám to skvěle šlo. A o to víc nám i chutnalo.

34 Photos

Letní koupání v denním stacionáři - červenec 2020

V denním stacionáři se v letním počasí také ochlazujeme v novém bazénu.

16 Photos

Farma Šťastný domov u Žamberka - 21.7.2020

Všichni naši klienti milují zvířata. A tak jsme jeli na celodenní výlet na krásnou farmu Šťastný domov do Žamberka. Bylo to skvělé a užili jsme si bezva den.

38 Photos

Výlet do ZOO Dvůr Králové - 17.7.2020

Na výlet do ZOO ve Dvoře Králové se vždy moc těšíme. Byl to pro nás moc hezký den❤.

41 Photos

Opékání na denním stacionáři - červenec 2020

Krásné počasí, opékání, tanec a zábava.

17 Photos

Tvořivé dílničky - šperky z fimo hmoty - červenec 2020

Ve stacionáři jsme dnes vyráběli šperky, náušnice a přívěsky z modelovací hmoty fimo. Moc nás to bavilo. A výrobky se nám opravdu podařily.

16 Photos

Aktivity na odlehčovací službě - léto 2020

Takto trávíme krásné letní dny na odlehčovací službě.

40 Photos

Pobyt pro vozíčkáře u Slapské přehrady 29.6.-3.7.2020

Letošní pobyt pro vozíčkáře se vyvedl na výbornou. Všichni se vrátili nadšeni a se spoustou skvělých zážitků. Co dodat, krásná příroda, hezké ubytování, skvělé počasí. Ale hlavně parta užasných lidí, kteří se snažili udělat super dovolenou pro lidi, kteří mají cestování svým handicapem hodně stížené. A to klobouk dolů❤❤❤❤❤❤

84 Photos

Výlet do Adšpachu - červen 2020

Výlet do Adršpachu se nám skvěle vydařil. I to počasí se nakonec umoudřilo, a tak to byl báječný den v krásné přírodě.

15 Photos

Farma Dubno a malování na kameny - 2.6.2020

Po dlouhé době jsme konečně mohli navštívit naši oblíbenou farmu v Dubnĕ. A odpoledne jsme měli tvořivé. Malovali jsme na kameny.

13 Photos

Exkluzivní fotografie z otevření nového Stacionáře - 5. 3. 2020

Ve čtvrtek 5. března byla za příležitosti návštěvy ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a starosty města Náchod slavnostně otevřena nová budova Denního stacionáře Cesta Náchod v ulici na Vyšehradě. Starostu města doprovázeli také místostarostové - Pavla Maršíková a František Majer. Při slavnostním otevření nechyběli ani zástupci dodavatelské firmy Průmstav Náchod, s.r.o. a projektanti společnosti PROXION a další významní lidé. Rekonstrukce budovy včetně nákupu a instalace vybavení a nábytku probíhala od ledna 2019 do konce února 2020. Celkové výdaje na realizaci projektu činí více než 34 mil. Kč, z toho bezmála 30 mil. Kč bylo hrazeno z prostředků Evropské unie - Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu ČR prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Další 4 mil. Kč byly poskytnuty Královéhradeckým krajem. Klientům začne nové zázemí plně sloužit od začátku června. Stávající prostory v ulici Vítkova nedostačovaly kapacitou, do budoucna neumožňovaly rozšíření služeb a byly umístěné v nevhodné lokalitě. Do nově zrekonstruovaných bezbariérových prostor bylo zakoupeno nové vybavení a nábytek. Ve stacionáři je k dispozici tělocvična, která bude sloužit také pro pořádání kulturních a vzdělávacích akcí. Klienti budou moci využívat zimní zahradu, která je jakousi oázou klidu nejen pro lidi na vozíku, ale také jako zklidňující prvek. Další neméně důležitou součástí bude tzv. snoezelen - speciálně vytvořené prostředí se zvukem tekoucí vody, hudbou, světlem či vůní, které navozuje uklidnění. Klientům bude sloužit i přilehlá zahrada, kde budou zřízeny záhony se zeleninou. Do budoucna se uvažuje o realizaci zázemí pro drobné zvířectvo.

41 Photos

Diskotéka - 20.2.2020

Diskotéku milujeme. Klidně si ji uděláme i dopoledne. Ráno jsme si udělali občerstvení, a pak už jsme jen a jen tančili.

10 Photos

Muzikál Kvítek Mandragory v Praze - 13.2.2020

Pan David Novotný nám věnoval vstupenky na muzikál KVÍTEK MANDRAGORY v Praze v divadle Broadway. Byl to pro nás moc hezký kulturní zážitek. Moc děkujeme.

14 Photos

Tvoření - drátkování - únor 2020

Ve stacionáři bylo dnes obzvlášť veselo. A to díky Kateřině, která nás naučila vyrobit si z drátků krásnou jarní dekoraci a srdíčka na Valentýna. Už se moc těšíme na další setkání a děkujeme za mile strávené dopoledne.

11 Photos

Ples Stacionáře Nona v Novém Městě 16.1.2020

Vše bylo jako vždy perfektní, hudba, tanec, občerstvení i tombola. A jako bonus se naše Jiřinka stala na chvíli modelkou. Moc děkujeme přátelům z Nony.

23 Photos

Povánoční pečení

I po Vánocích jsme mlsní a tak jsme si upekli výborný štrůdl.

6 Photos