FOTOGALERIE

 

Fotografie z našich akcí v roce 2020

 

Farma Dubno a malování na kameny - 2.6.2020

Po dlouhé době jsme konečně mohli navštívit naši oblíbenou farmu v Dubnĕ. A odpoledne jsme měli tvořivé. Malovali jsme na kameny.

13 Photos

Exkluzivní fotografie z otevření nového Stacionáře - 5. 3. 2020

Ve čtvrtek 5. března byla za příležitosti návštěvy ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a starosty města Náchod slavnostně otevřena nová budova Denního stacionáře Cesta Náchod v ulici na Vyšehradě. Starostu města doprovázeli také místostarostové - Pavla Maršíková a František Majer. Při slavnostním otevření nechyběli ani zástupci dodavatelské firmy Průmstav Náchod, s.r.o. a projektanti společnosti PROXION a další významní lidé. Rekonstrukce budovy včetně nákupu a instalace vybavení a nábytku probíhala od ledna 2019 do konce února 2020. Celkové výdaje na realizaci projektu činí více než 34 mil. Kč, z toho bezmála 30 mil. Kč bylo hrazeno z prostředků Evropské unie - Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu ČR prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Další 4 mil. Kč byly poskytnuty Královéhradeckým krajem. Klientům začne nové zázemí plně sloužit od začátku června. Stávající prostory v ulici Vítkova nedostačovaly kapacitou, do budoucna neumožňovaly rozšíření služeb a byly umístěné v nevhodné lokalitě. Do nově zrekonstruovaných bezbariérových prostor bylo zakoupeno nové vybavení a nábytek. Ve stacionáři je k dispozici tělocvična, která bude sloužit také pro pořádání kulturních a vzdělávacích akcí. Klienti budou moci využívat zimní zahradu, která je jakousi oázou klidu nejen pro lidi na vozíku, ale také jako zklidňující prvek. Další neméně důležitou součástí bude tzv. snoezelen - speciálně vytvořené prostředí se zvukem tekoucí vody, hudbou, světlem či vůní, které navozuje uklidnění. Klientům bude sloužit i přilehlá zahrada, kde budou zřízeny záhony se zeleninou. Do budoucna se uvažuje o realizaci zázemí pro drobné zvířectvo.

41 Photos

Diskotéka - 20.2.2020

Diskotéku milujeme. Klidně si ji uděláme i dopoledne. Ráno jsme si udělali občerstvení, a pak už jsme jen a jen tančili.

10 Photos

Muzikál Kvítek Mandragory v Praze - 13.2.2020

Pan David Novotný nám věnoval vstupenky na muzikál KVÍTEK MANDRAGORY v Praze v divadle Broadway. Byl to pro nás moc hezký kulturní zážitek. Moc děkujeme.

14 Photos

Tvoření - drátkování - únor 2020

Ve stacionáři bylo dnes obzvlášť veselo. A to díky Kateřině, která nás naučila vyrobit si z drátků krásnou jarní dekoraci a srdíčka na Valentýna. Už se moc těšíme na další setkání a děkujeme za mile strávené dopoledne.

11 Photos

Ples Stacionáře Nona v Novém Městě 16.1.2020

Vše bylo jako vždy perfektní, hudba, tanec, občerstvení i tombola. A jako bonus se naše Jiřinka stala na chvíli modelkou. Moc děkujeme přátelům z Nony.

23 Photos

Povánoční pečení

I po Vánocích jsme mlsní a tak jsme si upekli výborný štrůdl.

6 Photos