Hipoterapie

HipoterapieObčanské sdružení Cesta má ve svém znaku koníka.Říkáme mu „Malinový kůň“.Své jméno nosí toto zvíře s již vrozenou hrdostí.A není to jenom logo naší organizace kterému vládne kůň.

Několikrát za měsíc jezdí klienti OS Cesta za koníky do jízdárny Fassati v Jaroměři – Josefov.

Profesionální přístup personálu a dobré sociální zázemí pro hendikepované osoby jsou dva nejdůležitější důvody proč jsme si vybrali právě tuto organizaci.Na koních zde můžou jezdit i díky profesionálnímu fyzioterapeutovi nejen mentálně postižení , ale i děti s těžkými fyzickými vadami.

Proč vlastně postižení lidé využívají tato krásná zvířata pro činnost které se říká hipoterapie?Jinak řečeno je hipoterapie léčba koněm.O léčivém vlivu hipoterapie se v dnešní době již nedá pochybovat.Zapojení všech smyslů při této terapii otevírá široké možnosti senzorické integrace s rozvojem mentálních schopností současně.Hipoterapie pomáhá regulovat svalové napětí.Právě tato skutečnost je pro naše děti vzhledem k formám jejich postižení velmi důležitá. Dalšími blahodárnými účinky jsou například zlepšení dýchání, trénink rovnováhy,stimulace chůze, kloubní mobilizace, prostorová orientace. Mnohým dětem poskytuje kůň také náhradu za nedostatečné citové zázemí v jejich rodině, pozitivně ovlivňuje celkovou osobnost, tlumí hyperaktivitu a agresivitu,odbourává nedůvěru a strach a v neposlední řadě zlepšuje řeč a komunikaci vůbec.